02 Haziran 2020 - 15:04 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Mersinden Haberleri ALPARSLAN GÜRGENÇ:’’ÖDÜLÜ DERGİLER, DERNEKLER DEĞİL HALK VERİR’’
ALPARSLAN GÜRGENÇ:’’ÖDÜLÜ DERGİLER, DERNEKLER DEĞİL HALK VERİR’’
 
Ekleme Tarihi : 13-02-2014 - 13:37

Ak Parti Erdemli Belediye Başkan Adayı Alpaslan Gürgenç 30 Mart Yerel seçimlere yönelik çalışmaları çerçevesinde Erdemli Öğretmenevinde düzenlenen Muhtarlarla bir kahvaltılı toplantı gerçekleştirdi. Kahvaltılı toplantıya İlçe Başkanı  Mustafa Yetkin Yönetim Kurulu üyeleri. Mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Kahvaltının açış konuşmasını Türkiye Muhtarlar Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Erdemli Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında “Alpaslan Beyi çok iyi tanırım, Erdemli için en isabetli karar verildiğini düşünüyorum” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti. “Biz Muhtarlar olarak adayda neler ararız. Aradığımızda telefonlarımıza cevap verilmesini, verilemiyorsa sonra dönülmesini bekleriz. Yapılması gerekli işlerin takip edilmesini ve sonuçlandırılmasını bekleriz. Alpaslan Beye şimdiye kadar Muhtarlar olarak ya da Erdemli Muhtarlar Derneği olarak ne işimiz düştü ise hepsini takip etmiş ve büyük çoğunluğunu da neticelendirmiştir. Kendisine buradan teşekkürlerimi iletiyorum.”

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yetkin ise yaptığı konuşmada şunları söyledi.” Sizler topluma hizmet eden vatandaşın nabzını tutabilen seçilmiş insanlarsınız. Vatandaşa da kimin en iyi hizmet edeceğini sizler görüyorsunuz. Alpaslan Bey Ankara’dan yaptığı hizmetlerle sizin emrinizdeydi, burada sizlere daha yakın olacak. Bir tarafta Bilgili, Becerikli ve Birikimli bir Belediye Başkanı karşınızda dururken, diğer taraftan Belediye Binası Hariç, onunda Hangi kaynaklarla yapıldığı hepimizin malumu 5 yıl içerisinde sıfırdan bitirdiği hiçbir projesi olmayan bir Belediye Başkanı, değerlendirmeyi size bırakıyorum. Erdemlimizi ve Büyükşehir’i Ak Parti Belediyeciliği ile buluşturun hizmeti sizlere akıtalım diyor, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Ak Parti Erdemli Belediye Başkan Adayı Alpaslan Gürgenç’te yaptığı konuşmada:” Muhtarlarım ismen ve şahsen hepinizi tanıyorum, hepinizde beni tanıyorsunuz. Neredeyse tamamınızla Ankara’da iken telefonda görüşmüşüzdür. Telefonu Emret Muhtarım diye açmışımdır. Şunun bilinmesini isterim sizlere hizmet etmekten büyük bir şeref ve mutluluk duydum duyma ya da devam edeceğim.2-B sorunundan tutunda, Elektrik sorunlarınıza ve sulama suyu sorunlarınıza kadar bütün sorunlarınızı biliyorum ve hep birlikte çözmek için buradayım. Dün Mevcut Belediye Başkanının 5 yıl önceki Seçim Broşürü elime geçti. Şöyle bir inceledim, inanır mısınız Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Sınırları dar bir Erdemli’de Belediye hizmet binası hariç hiçbir projesini gerçekleştirememiş. Sınırları Çeşmeliden, Kızkalesi’ne kadar büyüyecek olan Erdemli’de hangi hizmetin alınması beklenebilir Allah aşkına. Kapalı Pazaryeri demiş yok, Sosyal Tesisler ve Sinema demiş yok, Hal kopleksini yarı fiyatından aşağıya yaparım demiş, arkasından geçtiğimiz yıl 16 Trilyona yaptırma yetkisi almış yine yok, Daha İlçemizin Otogarı yok, hala Erdemli’li hemşerim Askerini yolcusunu Anayol üzerinden yolluyor, bu Erdemli insanına revamı, söz ağızdan çıkar arkadaşlar, söz verdin mi yapacaksın, yapamayacağın sözü de vermeyeceksin.

Ödüllü Belediyecilik diye her tarafa afiş astırmışlar. Ben bunun içeriğini gerçekten merak ediyorum. Vatandaşlarımızdan da bana soranlar oluyor, hangi hizmetinden dolayı ödül almış diye çıksınlar açıklasınlar bizde bilelim. Kıyı tahribatı yapıyorlar, biz işbaşına gelirsek bu moloz yığınlarını komple kaldıracağız dediler, ardından üzerine zevksiz bir kıyı düzenlemesi yaptılar. Verilen ödül bunun ödülümü acaba. Yoksa Musa Mutlu döneminde Yeri ayrılmış, Projesi yapılmış, İnşaatına başlanmış, Parası gelmiş ve kendisinin Sadece geri kalan kısmını bitirdiği Atık su Arıtma Tesisinin ödülümü bu acaba. Eğer bu iki Projeden ötürü verildiyse, bende buradan iddia ediyorum her iki projede Musa Mutlu’nun daha çok emeği vardır ve ödül verilecekse Musa Mutluya verilmesi gerekir. Ödülü dergiler, dernekler değil halk verir, halk. Bunu da 30 Martta hep birlikte göreceğiz İnşallah.

Seçildiğimizde ihtiyacı olan her muhtarımıza bilgisayarından her türlü ihtiyacınıza kadar yardımcı olacağım. Sizlerin emrindeydik emrinde olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.


Etiketler ALPARSLAN - GÜRGENÇ:’’ÖDÜLÜ - DERGİLER - - DERNEKLER - DEĞİL - HALK - VERİR’’ -
FaceBook ta paylaş
13-02-2014 - 13:37
Mersinden Haberleri
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Vali Su, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat Sahasında İncelemelerde Bulundu
"Elimde Valizim" Seyirci Karşısına Çıkıyor.
Erdemli Belediyesi Kadın Şenlikleri Programını Kargıpınarı'nda Yaptı
Kocamaz, 30 Mart'tan Sonra da Mersin'e Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Kondi, İyiliğin, Sevgi ve Kardeşlik İçin Çalışacağız
Vali Su'dan Kurban Bayram Mesajı
Vali Su Erdemli'nin Yayalarını Gezdi
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminden Vali Su’ya Ziyaret
Vali Ali İhsan Su,Turizm Bölgelerinde İncelemelerde Bulundu
Vali Su, Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Bu Devletin Bekası Değerlerine ve Kutsallarına Bağlı Gençler Yetiştirmeye Bağlıdır
Bunlar Başa Geçerse
İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Yenilenme Ümidiyle Tekrar Günaha Dönmemek Üzere Tövbe Edelim
Çocuk Hakları Komitesi Erdemli de Toplandı
Kızkalesi, Turizmde Mersin’in Dışa Açılan Kapısıdır
Mümin Miraçsız, Miraç Mescid-i Aksa'sız Olmaz
Vali Su, Polis Teşkilatımızın Başarıları Bizleri Gururlandırıyor
Türk Yıldızları 23 Nisan da Mersin'de Uçacak
Erdemli Ticaret ve Sanayi Odasından Vali Su'ya Ziyaret
BiberExpo Biber Çeşitleri Tanıtım Fuarı Açıldı
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
7,5611 - % -0.14
Dolar ($)
6,7678 - % -0.63
Altýn
379,042 - % -0.56
IMKB 100 ($)
107616 - % 0.33
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz