01 Aralık 2020 - 14:21 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Ana Sayfa Erdemlililer İstanbul'da Erdemli'yi Konuştu
Erdemlililer İstanbul'da Erdemli'yi Konuştu
 
Ekleme Tarihi : 21-11-2016 - 09:36

 

MİYSAD ve ERKDER’in birlikte düzenlediği, ‘Erdemli’de Kent Kültürü ve Tarihsel Bilinç’ konulu panel, İstanbul’da, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kültür Merkezi Prof. Dr. Raşit Küçük salonunda gerçekleştirildi.

Panele; İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdoğan, Balıkesir Üniversi,tesi Erdek Meslek Yüksekokulu Okul Müdürü ve Öğretim görevlisi Yrd. Doç Dr. Ali Mazak,İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat tarihi kürsüsünde ders veren Yrd. Doç Dr. Ercüment Balcı,Marmara Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesinde ders anlatan ve İstanbul Teknik üniversitesi Rektör danışmanlığı yapan Öğr.Gör.Mehmet Kara, konuşmacı olarak katıldılar.

Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu, İstanbul’da ki diğer Mersin ilçe dernek başkanları ve Erdemli basınından temsilcilerin de katıldığı panelde,Erdemli’de ki tarihi ve kültürel yapı konuşulurken, kültürel manada Erdemli için görüş ve öneriler dile getirildi.

Panelin açılış konuşmasında ERKDER Başkanı Durmuş Ali Tüzel;

Kent kültürünün oluşmasında ve yaşatılmasında bireylerin ve yerel yönetimlerin görev ve sorumlulukları yanında Sivil toplum kuruluşlarının da görev ve sorumlulukları olduğunu,  ERKDER olarak bu bilinçle, kurulduğu günden bu güne geçen kısa zaman aralığında birçok sosyal ve kültürel etkinlikler yaptıklarını dile getirdi.

MİYSAD Başkanı Mehmet Mazak’ da yaptığı konuşmada, Bir kentin yerleşik bir kültüre sahip olamayabileceğini, ancak o kentte yaşayan bireylerin ve yöneticilerin yeni bir kültür inşa edebilecekleri vurgusu yaptı. Bu manada Mersin ve Erdemli için yapılabilecek çok güzel projelerin olduğunu, ve bu konuda önümüzdeki dönemlerde hem Erdemli için hem de Mersin için çalışmalarda bulunacaklarını söyledi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da İstanbul’da yaşayan hemşehrilerinin Erdemli’den ayrılmış olsalar bile Erdemli için neler yapabilirizi konuşuyor ve tartışıyor olmalarının çok gurur verici olduğunu söyledi. MİYSAD ve ERKDER’e böyle bir etkinliği yaptıkları için çok teşekkür etti.Erdemli Belediyesi olarak Erdemli’nin Kültürel kimliğini ön plana çıkarmak amaçlı çeşitli çalışmalar yaptıklarını ve bu konuda çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Konuşmacılardan Prof. Dr. İrfan Erdoğan, Kent kültürü ve eğitim konusunda sunumlarını gerçekleştirirken, Yrd. Doç.Dr Ali Mazak Erdemli kent kültürü ve yörük kültürü arasındaki ilişkiyi anlattı.Yrd.Doç. Dr Ercüment Balcı Erdemli’nin tarihsel süreçleri sunumunu gerçekleştirirken, Öğr. Gör. Mehmet Kara Erdemli’nin Kent Kültürünü sosyolojik açıdan değerlendirdi.

İstanbul’da yaşayan Mersinlilerin yoğun ilgi gösterdiği panelin sonunda katkıları dolayısı ile konuşmacı akademisyen hocalara ve katılımları dolayısı ile Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya plaket takdim edildi.

 


Etiketler Erdemlililer - İstanbul'da - Erdemli'yi - Konuştu -
FaceBook ta paylaş
21-11-2016 - 09:36
Ana Sayfa
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Mersin'li Hafızlar İcazetlerini Diyanet İşleri Başkanından Alacaklar
Allah Korudu
Erdemli Belediyesi Sokakları Basketbol İle Şenlendirdi
Vali Su'dan Şehit Ailelerine Ziyaret
Bakan Elvan, Hainler Emellerine Ulaşamayacaklar
Türkmenoğlu, Kur'anla Tanışan Gönüller Huzur Bulur
Tece de Polise Hain Tuzak
Elvan, PKK'nın, FETÖ'nün Kökünü Kazıyacağız
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanına Fidan Dikimi Yapıldı
Akdeniz Sahil Yolunda 6 Tünel Açıldı
Selden Zarar Gören Ailelere 179 Bin Lira
Tollu, Erdemli de Yaşam Kalitesini Artırmak İçin Çalışıyoruz
Yayla Yolunda Kaza, 1 Ölü
Dosteli Market Erdemli'ye Hayırlı Olsun
Limonlu- Kumkuyu Atık Su Arıtma Tesisinin Temeli Atıldı
Bakan Elvan, 7 Düvele Karşı Mücadele Ediyoruz
Yılmaz Tezcan, Yörükler Bu Vatanın Asıl Bekçileridir
Kızkalesi Yaza Hazırlanıyor
Saadet Partisinden Huzurevi Sakinlerine Ziyaret
Bakan Elvan'dan Emeklilere TOKİ Müjdesi
Baharın Gelişi Borsa İstanbul Fen Lisesinde Kutlandı
Kaymakam Pamuk, Yaşlılar Bizim Başımızın Tacıdır
Erdemli Festivallere Hazırlanıyor
''Başkan'' Şavk Meydanlara Çıktı
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
9,3801 - % 0.31
Dolar ($)
7,8386 - % 0.41
Altýn
454,961 - % 1.78
IMKB 100 ($)
1306 - % 1.71
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz