18 Kasım 2018 - 21:33 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Mersinden Haberleri Mersin'de Su Kalitesine Anlık İnceleme
Mersin'de Su Kalitesine Anlık İnceleme
 
Ekleme Tarihi : 20-03-2018 - 07:27

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen altyapı yatırımları ve akıllı altyapı sistemleri ile suyun tüm değerleri ve geçtiği aşamalar 24 saat takip ediliyor. Gezici Su Analiz Laboratuvarı Aracı ile de vatandaşların adreslerinde su analizleri yapılarak musluklara ulaştırılan suyun kalitesi korunuyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Mersin il sınırlarında halk sağlığını etkileyecek herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için yönetmelikler gereğince düzenli olarak su numuneleri almakta ve alınan su numunelerinde kontrol izleme ve bunların dışında birçok parametre çalışılmaktadır. Kontrol izleme parametreleri, suyun gerekli kriterlere uygun olup olmadığını belirlemek amacıyla suyun kimyasal ve mikrobiyolojik kalitesini ve aynı zamanda içme suyu arıtımının yapılması durumunda bu arıtımının etkili olup olmadığı hakkında düzenli bilgi sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Bu analizlerin sonuçları “TS EN ISO 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar “ standardını sağlayan TÜRKAK Tarafından akredite olan ulusal/uluslararası geçerliliğe sahip, Merkez Su Analiz Laboratuvarı tarafından raporlanmakta ve gerektiğin de vatandaşlarımıza haber verilerek önlemler alınmaktadır.

Hayata geçirilen altyapı yatırımları ile Türkiye’nin en kaliteli sularından birini Mersinlilerin musluklarına ulaştıran MESKİ, Berdan Baraj Gölü’nün korunmasına yönelik faaliyetler, altyapı projeleri ve yüksek teknoloji arıtma tesisleri ile Türkiye’nin en kaliteli içme sularından birini Mersinlilerin musluklarına ulaştırıyor. Berdan Gölü’nden ve il genelindeki yeraltı ve yerüstü kaynaklarından vatandaşların musluklarına ulaşana dek suyun tüm değerleri ve geçtiği aşamalar 24 saat izleniyor. Şehrin su güvenliğinin sağlanması ve korunması açısından büyük bir öneme sahip olan Merkez Su Analiz Laboratuvarının yanı sıra MESKİ Makina parkına kazandırılan Gezici Su Analiz Laboratuvarı ile de vatandaşların adreslerinde ve kontrol noktalarında su analizleri yapılarak hem musluklara ulaştırılan suyun kalitesi korunuyor hem de sürdürülebilirliğin sağlanması noktasında yeni çalışmalar için tespit yapmış oluyoruz.

MESKİ Genel Müdürlüğümüzün mahallelerde, camilerde, okullarda yerinde yerin de içme suyu numuneleri almalarının bizleri son derece memnun  ettiğini ifade eden vatandaşımız,”  Gezici Su Analiz Laboratuvar aracını inceledik. İçerisinde bulunan ekipmanlarla su analizini gözümüzle gördük. Sularımızın kalitesinin takip edildiğini görmemize çok sevindik. Bizlere bu imkânı sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve MESKİ Yetkililerine çok teşekkür ederiz” diye konuştu

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden  yapılan açıklamada, “MESKİ olarak en önceliğimiz vatandaşlarımızın musluklarına ulaştırdığımız içme suyunun kalitesini koruyarak sürdürülebilirliği sağlamaktır. İçme suyuna yaptığımız önemli yatırımlar ve hayata geçirdiğimiz alternatif içme suyu kaynağı projeleri ile musluklarından su içilebilen nadir şehirlerdeniz. Berdan Barajından ve çeşitli yeraltı-yerüstü kaynaklarından  temin edilen su, tüm değerleriyle musluklara ulaşana dek anlık olarak takip ediliyor. Söz konusu değerleri web sitemiz (www.meski.gov.tr) üzerinden su analiz raporları ve Su Kalitesi Uygulaması ile anlık olarak paylaşıyoruz. MESKİ olarak vatandaşlarımızın musluklarından güvenle içebilecekleri suyu ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz.


Etiketler Mersin'de - Su - Kalitesine - Anlık - İnceleme -
FaceBook ta paylaş
20-03-2018 - 07:27
Mersinden Haberleri
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Kocamaz, 30 Mart'tan Sonra da Mersin'e Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Kondi, İyiliğin, Sevgi ve Kardeşlik İçin Çalışacağız
Vali Su'dan Kurban Bayram Mesajı
Vali Su Erdemli'nin Yayalarını Gezdi
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminden Vali Su’ya Ziyaret
Vali Ali İhsan Su,Turizm Bölgelerinde İncelemelerde Bulundu
Vali Su, Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Bu Devletin Bekası Değerlerine ve Kutsallarına Bağlı Gençler Yetiştirmeye Bağlıdır
Bunlar Başa Geçerse
İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Yenilenme Ümidiyle Tekrar Günaha Dönmemek Üzere Tövbe Edelim
Çocuk Hakları Komitesi Erdemli de Toplandı
Kızkalesi, Turizmde Mersin’in Dışa Açılan Kapısıdır
Mümin Miraçsız, Miraç Mescid-i Aksa'sız Olmaz
Vali Su, Polis Teşkilatımızın Başarıları Bizleri Gururlandırıyor
Türk Yıldızları 23 Nisan da Mersin'de Uçacak
Erdemli Ticaret ve Sanayi Odasından Vali Su'ya Ziyaret
BiberExpo Biber Çeşitleri Tanıtım Fuarı Açıldı
Üniversite Camii İnşaatının Temeli Atıldı
Baba 'En Büyük Korumamız Allah'tır
Ormancılara Silvikültür Eğitimi Verildi
Mersin'de Su Kalitesine Anlık İnceleme
Vali Su, Orman Bölge Müdürü ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti
Tezcan, Madde Bağımlılığı En Az Terör Kadar Önemli Bir Sorun
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
6,0898 - % 1.17
Dolar ($)
5,3413 - % 0.47
Altýn
209,347 - % 0.17
IMKB 100 ($)
93616 - % 0.34
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz