15 Ağustos 2020 - 04:00 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Mersinden Haberleri Bunlar Başa Geçerse
Bunlar Başa Geçerse
 
Ekleme Tarihi : 08-05-2018 - 14:01

Geçmişi insanın peşini bırakmaz. İnanç sistemimiz açısından bunun elbette bir istisnası vardır. O da küfürden hakikate (İslam) geçen (Müslüman olan) kişinin geçmişte yapmış olduğu hata ve günahları hiç olmamış gibi kabul edilir. İşte bu aşamadan sonra peşini bırakmayacak iyi bir mazisi başlamış olur.

Sosyal hayata dair mazi ve bu gün ilişkisi de bundan bağımsız değildir. Yani mazideki tercihleriniz üzere bir yaşam planlamanız varsa, maziniz hep ayağınıza dolanır durur. Yaptığınız/yapacağınız takiyye sizi kurtarmaz.

Aynı havayı solumak zorunda olduğumuz kimileri, mazilerinin kendilerine çizdiği yol üzere statik bir tercih ortaya koydukları halde, çeşitli gerekçelerle sureti haktan görünmektedirler. Ancak, bir şey sizin iliklerinize işlemişse maskeleriniz onu gizleyemez. Bir şekilde kendini ortaya koyar.

Malum ve maruf bu kesimler; bu günlerde başa geçebilme uğruna tercihlerimize sahip olabilmek için maskeli baloya girmekten hiç çekinmemektedirler.

Halbuki biz biliyoruz ki!

Bunlar başa geçerse; Kamuda ve okullarda başörtüsünü yasaklarlar. 4-6 yaş Kur'an Kurslarını kapatırlar. İlk ve ortaokullardaki Siyer ve Kuran derslerini kaldırırlar. İlkokulu bitirmeden Kur'an kursuna gitmeyi yine yasaklarlar. Hafızlık eğitimini yine durdururlar. İmam hatipler için Katsayı zulmünü yine getirip yine önlerini kapatırlar. Taksim Cami inşaatını durdurup orasını geziciler için hayvan barınağı yaparlar. Kut'ul Amare zaferi kutlamalarını yasaklarlar. Çanakkale Zaferi programlarında Kur'an okunmasını yasaklarlar.

Bunlar kazara başa geçerse; Bunlar başa geçerse;  Adil Öksüzün kaçmasına gerek kalmaz. F.Gülen hakkındaki yakalama kararını hemen kaldırırlar. Ömer Halisdemir'in katillerini hapisten bırakırlar. Hapiste bir tek fetöcü kalmaz.  Soru çalarak asker, polis, öğretmen vb olanlar tekrar iş başı yaparlar. Halka silah sıkan bütün 15 Temmuz darbecileri hapisten salıverilir. KHK ile ihraç edilen FETÖ/PKK ve diğer teröristler geri döner. Tabi bu liste uzar gider.

Bunlar başa geçerse; 3. Köprüyü, Marmaray'ı yıkarlar.  3. Havalimanını durdururlar. Ekonomiyi İMF'ye devrederler.  İHA ve SİHALARIN üretimi durdurulur. ATAK HELİKOPTERİ projesi iptal edilir. YERLİ VE MİLLİ PİYADE TÜFEĞİ rafa kalkar. Sığınak Delen bombalar üretilmez olur. Yerli Füze projeleri durdurulur. Kısacası Savunma sanayiinde yine ve kesinlikle dışa bağımlı hale geliriz. Allah Korusun.

Bunlar başa geçerse; Çukur siyaseti devam eder. Çukurlardaki lağam fareleri güç bulup kardeşliğimize yeniden kasteder. Afrin’i, İdlib’i, El Bab'ı YPG/PKK ya teslim ederler.  Suriye, Filistin, Arakan, Afrika ve diğer Ümmet Coğrafyasındaki mazlumlara sırtlarını dönerler. 

Peki Bütün bunlar tarafımızdan üretilmiş hamaset midir? Yoksa bir temeli var mıdır?

Elbette hamaset değildir!

Zira biz bunların cemaziyelevvellerini biliyoruz bu bir. Bir de mazilerinin çizdiği yoldan hiç ayrılmadılar ki.  Ayrıca ittifak yaptıkları FETÖ/PKK ve uluslar arası güç odakları onların Anadolu’nun kodlarına dönmelerine müsaade isteseler de etmeyecektir. Pazarlıkların, alım satımların, kirli işbirliklerinin, vefasızlıkların, karnından konuşmaların havada uçuşması gözlerimizin önünde iken bunlara hamaset denir mi?

24 Haziran önemli

O nedenle; 24 Haziran çok önemlidir. Tarih bunları elbette hak ettikleri şekilde yazacaktır. Bize düşen tarih ise yazmaktır. Bu dünyada tarihin, ötelerde Alemlerin Rabbi’nin hesabında mahçup olmamak için duruşumuz, tercihimiz doğru olmalıdır.

Tarih yazanlardan olalım diye dua ile


Etiketler Bunlar - Başa - Geçerse -
FaceBook ta paylaş
08-05-2018 - 14:01
Mersinden Haberleri
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Vali Su, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat Sahasında İncelemelerde Bulundu
"Elimde Valizim" Seyirci Karşısına Çıkıyor.
Erdemli Belediyesi Kadın Şenlikleri Programını Kargıpınarı'nda Yaptı
Kocamaz, 30 Mart'tan Sonra da Mersin'e Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Kondi, İyiliğin, Sevgi ve Kardeşlik İçin Çalışacağız
Vali Su'dan Kurban Bayram Mesajı
Vali Su Erdemli'nin Yayalarını Gezdi
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminden Vali Su’ya Ziyaret
Vali Ali İhsan Su,Turizm Bölgelerinde İncelemelerde Bulundu
Vali Su, Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Bu Devletin Bekası Değerlerine ve Kutsallarına Bağlı Gençler Yetiştirmeye Bağlıdır
Bunlar Başa Geçerse
İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Yenilenme Ümidiyle Tekrar Günaha Dönmemek Üzere Tövbe Edelim
Çocuk Hakları Komitesi Erdemli de Toplandı
Kızkalesi, Turizmde Mersin’in Dışa Açılan Kapısıdır
Mümin Miraçsız, Miraç Mescid-i Aksa'sız Olmaz
Vali Su, Polis Teşkilatımızın Başarıları Bizleri Gururlandırıyor
Türk Yıldızları 23 Nisan da Mersin'de Uçacak
Erdemli Ticaret ve Sanayi Odasından Vali Su'ya Ziyaret
BiberExpo Biber Çeşitleri Tanıtım Fuarı Açıldı
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
8,7151 - % 1.03
Dolar ($)
7,3653 - % 0.92
Altýn
460,837 - % -0.03
IMKB 100 ($)
1084 - % -1.45
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz