02 Haziran 2020 - 14:15 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Ekonomi Tollu, Hizmette Hiçbir Zaman Mazeretin Arkasına Sığınmadık
Tollu, Hizmette Hiçbir Zaman Mazeretin Arkasına Sığınmadık
 
Ekleme Tarihi : 18-07-2018 - 22:46

Erdemli Belediyesi, ilçe ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Taş Kırma Tesisi alanında yapılan çalışmaları yerinde denetleyerek, üretim hakkında bilgi aldı. Başkan Tollu, tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada; Son 5 yıl içerisinde bir milyon 300 bin ton asfalt mıcırı üretimi gerçekleştirerek, hem kendi hizmetlerinde kullandıklarını hem de diğer belediyelere satış yapıp, ilçe ekonomisine katkıda bulunduklarını söyledi.

Erdemli Belediyesi dışa bağımlılığa son vererek kendi kurduğu taş kırma üretim tesisinde son 5 yıl içerisinde bir milyon 300 bin ton asfalt mıcırı üretimi gerçekleştirip bu alanda da bir rekora imza attı.

Yapılan tüm işlerin bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Tollu, tesiste yoğun bir çalışma yapıldığını belirtti. Tesisisin tam kapasite çalıştığı bilgisini veren Başkan Tollu, üreten belediyecilik modelini uygulamaya koyduklarına dikkat çekerek, söz konusu tesiste üretilen malzemelerle tüm hizmet ihtiyaçlarını karşıladıklarını bununla da yetinmeyip daha fazla çalışıp üretim yaparak diğer belediyelere de satış yapıp, ilçe ekonomisine katkıda bulunduklarını söyledi. Bu konuda son derece akılcı davrandıklarına işaret eden Başkan Tollu, “Ekiplerimiz Erdemli’ye en iyi hizmeti sunmak için 7/24 işbaşında. Son 5 yıl içerisinde bir milyon 300 bin ton asfalt mıcırı üretimine imza attık. Bu gerçekten Erdemli için çok önemli bir rakamdır. Bizim derdimizin milletimizin parasını milletimize harcamaktır. Bunun için bu paraları nerede, nasıl kullanacağımızı ve harcayacağımızı gayet iyi biliyoruz” dedi.

Başkan Tollu, üreten belediyecilik konusunun en canlı örneklerinden birisinin söz konusu tesisler olduğunu vurgulayarak, sadece bu alanda değil kurdukları atölyelerde ürettikleri kent mobilyaları ile masrafları minimum seviyeye indirdiklerini belirtti ve tasarruf rakamları ile Erdemli’nin kazancını gözler önüne serdiklerini kaydetti.

Yeni Büyükşehir yasası ile birlikte hizmet alanlarının genişlediğine de değinen Başkan Tollu, belediye olarak üreten belediyecilik modelini hayata geçirip yaptıkları yatırımlar neticesinde her yere hizmet götürebilecek kapasitede olduklarını kaydetti. Hem araç gereç, hem tesis hem de anlayış olarak son derecen iyi konumda olduklarını söyleyen Tollu, 2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasasıyla 49 köy ve 10 beldenin hizmet ağlarına girmesine rağmen hiçbir mazeret ve bahanenin arkasına sığınmadan hizmetlerden yararlandığını yatırım ve projelere hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti.


Etiketler Tollu - - Hizmette - Hiçbir - Zaman - Mazeretin - Arkasına - Sığınmadık -
FaceBook ta paylaş
18-07-2018 - 22:46
Ekonomi
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Erdemli"de Günde 80 Ton Zeytinyağı Çıkartılıyor
Limonlu'ya Yeni Pazar Yeri
İŞKUR'un, İşbaşı Eğitim Programı Devam Ediyor
Halil Bozkurt, Kendi İşini Kurmak İsteyen Engellilerin Projelerine Destek Vereceğiz
Dosteli Market 27 Bin Mersinliye Ulaştı
Akdeniz Sineğine Poşetli Mücadele
Erdemli İçin Hep Birlikte El Ele
Erdemli'de Alternatif Ürün Kivi Oldu
Tollu, Hizmette Hiçbir Zaman Mazeretin Arkasına Sığınmadık
Göletlere 50 Bin Sazan Balığı
2018 Borç Yapılandırma İşlemi
32 Soruda İmar Barışı
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
7,5519 - % -0.26
Dolar ($)
6,7646 - % -0.67
Altýn
378,586 - % -0.68
IMKB 100 ($)
107692 - % 0.40
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz