18 Kasım 2018 - 21:35 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Teknoloji Güçlüyüz, Dirençliyiz ve İnançlıyız.
Güçlüyüz, Dirençliyiz ve İnançlıyız.
 
Ekleme Tarihi : 25-09-2018 - 21:23

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, ‘’Mavi Merkez’’ kuruldu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan’ın katıldığı toplantıya Mersin Valisi Ali İhsan Su, Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu, Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Ak Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, Mersin Ekonomi Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Erdemli de bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsünce ve Mersin Ekonomi Platformunun desteğiyle yapılan, deniz ekonomisinden daha verimli yararlanılabilmesi adına araştırmaların gerçekleştirileceği "Mavi Merkez"in kuruluşu dolayısıyla toplantı düzenlendi.

Üniversite ile sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinin güzel bir örneğini gördüklerini söyleyen Elvan, Mersin'in, 300 kilometreden fazla kıyı şeridiyle önemli bir deniz kenti. Akdeniz'in ekonomik açıdan dünyanın en önemli merkezlerinden biri. Etkin, verimli ve sürdürülebilir bir deniz ekonomisi Mersin için zaruridir. Çünkü Mersinli hemşerilerimizin bu ekonomiden ve sosyal, ekonomik olarak daha fazla yararlanması öncelikli amaçlarımızdan biridir. Mersin'i, mavi ekonominin odak noktası yapmaya hazırız. Mavi Merkez, özelde Mersin ekonomisi, nihayetinde de bölge ve ülke ekonomisi, bilimsel araştırmalar ve katma değer üretimi için elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecektir. Bu nedenle Mavi Merkez, sürdürülebilir bir mavi ekonomi için oldukça hayati bir işleve sahiptir." Dedi.

Ekonomiye yönelik manipülatif saldırılara da değinen Elvan, "Son olarak bildiğiniz gibi ekonomimize yönelik bir saldırıyı devreye koydular. Sıkıntıları, bugüne kadar nasıl hep birlikte atlattıysak, bundan sonra da yine üstesinden gelmeyi başaracağız. Güçlüyüz, dirençliyiz ve inançlıyız. Bu ataklara karşı finansal ve reel politika araçlarımız son derece güçlüdür. Türkiye ekonomisi, 90'lı yılların ataletini, kabullenmişliğini liderimiz, milletimizin adamı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde üzerinden atmıştır. Artık ticari ve ekonomik olarak bölgesinde söz sahibi bir Türkiye var. Daha çok üretiyoruz ve bundan sonra da daha çok üreteceğiz, çalışacağız. Çünkü bu millet gerçek potansiyelinin farkına varmıştır. Bu süreci de alnımızın akıyla, daha da güçlü bir şekilde atlatacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Barış Salihoğlu da Mavi Merkez'in çalışmaları ve mavi ekonomiye sunacağı katkılarla ilgili sunum yaptı.


Etiketler Güçlüyüz - - Dirençliyiz - ve - İnançlıyız. - -
FaceBook ta paylaş
25-09-2018 - 21:23
Teknoloji
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Güçlüyüz, Dirençliyiz ve İnançlıyız.
Akkuyu Nükleer Santralinin Temeli Atıldı
Havaray Olmadı Hafif Raylı Sistem Geliyor
MUZ LİFİ BOZYAZI'DA HAYAT BULUYOR
TELEVİZYONUNUZU AYARLAYIN
TÜRKSAT 4A uydusundan ilk sinyal alındı
Akıllı telefon kullananlar tehlikede!
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
6,0898 - % 1.17
Dolar ($)
5,3413 - % 0.47
Altýn
209,347 - % 0.17
IMKB 100 ($)
93616 - % 0.34
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz