09 Temmuz 2020 - 07:37 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Eğitim ERDEMLİ MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ
ERDEMLİ MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ
 
Ekleme Tarihi : 05-06-2014 - 14:11

Erdemli Hükümet Konağı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan tören, Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Erdemli Meslek Yüksekokulu Müdürleri Doç. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol ve Öğr. Gör. Erdem Daşcı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla devam etti. Buradaki törenin ardından aralarında üniversite yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrencilerin yer aldığı topluluk, kortej eşliğinde Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’na kadar yürüdü.

Erdemli Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda devam eden törene rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın’ın yanı sıra rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Gürol Emekdaş, Prof. Dr. Yüksel Özdemir, genel sekreterimiz Prof. Dr. Burak Çimen ile Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, Belediye Başkanı Mükerrem Torlu, Garnizon Komutanı Cemalettin Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Nebi Özkurt, Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, Erdemli Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Erdem Daşcı, öğretim elemanları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Aydın törende yaptığı konuşmasında, Mersin Üniversitesi'nin çok genç olmasına rağmen pek çok üniversiteyi geride bıraktığını ifade etti. Üniversitemizin Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ve Diploma Eki (DE) etiketlerini alan sekiz devlet üniversitesinden biri olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Aydın, Sanayi Bakanlığı tarafından yayınlan verilere göre Türkiye’de bulunan yenilikçi 50 üniversite arasında Mersin Üniversitesi'nin de yer aldığını belirterek “Bizim hedefimiz daha üst sıralara çıkmak” dedi.

Öğrencilerin üniversitemizden başarılı bir biçimde mezun olarak yeni bir çalışma düzenine ve yeni bir yaşama adım atacaklarını söyleyen Prof. Dr. Aydın, öğrencilere eğitimlerine yaşam boyu devam etmelerini tavsiye etti ve “Bilin ki bu eğitimler size artı değerler ve iş imkanları sunacak” dedi. Mezunlara bundan sonraki yaşamlarında başarı dileyerek konuşmasını tamamlayan Prof. Dr. Aydın, ardından Arbaçbahşiş Belediye Başkanı ve Erdemli Yüksekokulları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Musa Demir’e Erdemli UTİYO'ya katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.

Konuşmasına Türkiye’nin ekonomik koşulları nedeniyle istihdam yaratma potansiyelinin yüksek olmadığını belirterek başlayan Erdemli UTİYO Müdürü da bu nedenle sadece diploma almanın yeterli olmadığını asıl mücadelenin diplomayı aldıktan sonra başladığını ifade etti. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Doç. Dr. Yüceol, “Kendi potansiyeliniz doğrultusunda karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirin. Başarısızlıktan kesinlikle yılmayın, karşınıza çıkan sorunlar karşısında deneyim kazanın ve çok çalışın. Ben sizlerin bu yolda çok mesafe kat ettiğinizi düşünüyorum. Umuyorum istediğiniz yerlere geleceksiniz. Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine sahip çıkın. Ülke insanlarının mutluluk ve huzur içinde yaşamalarının yolu çok çalışmaktan ve Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkmaktan geçiyor” şeklinde konuştu.

Erdemli Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Erdem Daşcı da, eğitim-öğretimin niteliğinin geliştirilmesi için çalıştıklarını aktardı ve bu çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Meslek yüksekokulu bünyesindeki programlardan söz eden Öğr. Gör. Daşçı, bu programlardaki bin 500 öğrenciyle ilçelerdeki en büyük okul olma özelliğini taşıdıklarını aktardı. Öğr. Gör. Daşçı, temel amaçlarının nitelikli eğitim vermek ve sektörün istediği insan kaynağını üretebilmek olduğunu söyledi ve öğrencilerin Mersin Üniversitesi’ne yakışır biçimde mezun olmaları ve istihdam alanlarına girerken bir adım önde başlamaları yönündeki isteklerini iletti.

Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Öğrenci Temsilcisi Hasret Ulusoy da “Ulu önder Atatürk’ün gösterdiği, akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda, aydınlık yarınlar için üniversitede kazandığımız bu kimliği onur duyarak taşıyacağız” dedi. Ulusoy, mezun olan arkadaşlarına, geleceğine umutla bakan bir tolumun insanlarıyla dayanışma içinde geçirecekleri bir yaşam dileyerek konuşmasını tamamladı.

Erdemli Meslek Yüksekokulu Öğrenci temsilcisi Mert Fırat Yalçınkaya ise anne babalara seslenerek onların, kendilerini bugünlere getirebilmek için çok çaba sarf ettiklerini ama bu çabaların boşa gitmediğini ve emekleriyle filizlenen tohumların meyve vermeye başladığını söyledi. Öğrenci arkadaşlarına seslenen Yalçınkaya, “Hepimiz ülkemize ve ailemize olan sorumluluğunun bilincinde bireyler olarak sektörlerde yerimizi almalı ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda bu topraklara sahip çıkmayı ve hizmet etmeyi görev saymalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere temsili diplomaları verildi. Öğrenciler diplomalarını Rektör Prof. Dr. Suha Aydın, rektör yardımcıları Prof. Dr. Gürol Emekdaş ve Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Genel Sekreter Prof. Dr. Burak Çimen, Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, Belediye Başkanı Mükerrem Torlu, Garnizon Komutanı Cemalettin Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Nebi Özkurt, Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol ve Erdemli Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Erdem Daşcı ile öğretim elemanlarının elinden aldılar.

Diploma töreninin ardından öğrenciler mezun olmanın sevinciyle keplerini havaya attılar. Törenin sonunda Grup Ritmix konserine katılan mezunlar burada gönüllerince eğlendiler.

 


Etiketler ERDEMLİ - MYO'DA - MEZUNİYET - SEVİNCİ -
FaceBook ta paylaş
05-06-2014 - 14:11
Eğitim
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
İŞKUR, Öğrencileri İş Hayatına Hazırlıyor
Başkan Tollu, Öğrenciler İle Piknikte Buluşturdu
Mersin 5. Kitap Fuarı Kitapseverlere Kapılarını Açtı
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
Deniz ve Orman Okulu
İŞKUR'dan Öğrencilere Müjde
Erdemli’de çocuklara yönelik Yaz Tarım Kampı düzenlendi
İŞKUR Öğrencileri İş Hayatına Hazırlıyor
Engelliler Haftasında Özel Yürüyüş
Okullarda 6 Bin Paket Bakliyat Dağıtıldı
Erdemli Kariyer Günü Yapıldı
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
7,7581 - % 0.16
Dolar ($)
6,8560 - % 0.01
Altýn
399,326 - % 0.07
IMKB 100 ($)
118713 - % -0.52
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
 
 
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz