26 Ekim 2020 - 09:31 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Köşelerden Yansıyanlar DİNDORUK:"GENÇLER SİZSİZ CAMİ ÇOK ISSIZ"
DİNDORUK:"GENÇLER SİZSİZ CAMİ ÇOK ISSIZ"
 
Ekleme Tarihi : 13-10-2014 - 18:05

Erdemli İlçe Müftü vekili Şeref Dindoruk Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle açılamalarda bulundu. Camilerin bütün Müslümanların toplandığı yer olduğunu ifade eden Müftü vekili Dindoruk, camilerin hiçbir makam mevki, dili ya da rengine bakmadan herkesin omuz omuz verdiği mübarek bir mekân olduğunu söyledi.

Dinndoruk,”Yüce Allah (c.c), “Mescitler evimdir,” diye buyuruyor. Rabbimiz Kuran-ı Kerim’inde şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe iman eden, namazlarını dosdoğru kılan, zekâtlarını veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte, doğru yola erenlerden olmaları umulanlar bunlardır.”(Tevbe:18) Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) de: “Kim Allah rızası için mescit yaparsa, Allah, benzerini onun için cennette inşa eder.” buyurarak Müslümanlar cami yapımına teşvik edilmişlerdir. İlahi mesajlara kulak veren mü’minler İslam'ın ilk günlerinden itibaren cami yapımına önem vermişler ve yaptıkları hayrın ebedi olması için yarışmışlardır. Cami yapmak, imanın ve dindarlığın göstergesidir. Bu yarışın Erdemlimizde de devam ettiğini görmek beni son derece mutlu etti.

Ülkemizde Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde her yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanmaktadır. Bu yıl da Camiler ve Din Görevlileri Haftası 13-17 Ekim tarihleri arasında değişik etkinliklerle kutlanacaktır. Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutladığımız bu hafta Kurban Bayramına denk geldiği için bu yıl 13-17 Ekim tarihlerinde kutlanacak.” Dedi.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Başkanlığımız bu yıl da yeni bir tema belirlemiştir diyen Dindoruk,  “Cami ve Gençlik” temasına vurgu yaparak bu haftada çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Gençlik, hayatın en güzel çağıdır diyen Dindoruk,” Gençlik dönemi eğitim ve öğretim dönemidir. Gençlerimiz geleceğimizdir. Gençler dünya ve ahiretini bu yaşlarda kazanacaklardır.  Gençler sorumludurlar. Kendilerine sorumluluk yüklenmiştir. Ömür sermayesinin içinde hızla tükenen enerjilerini zayi etmeden " Geç Kalma Genç Gel" sloganıyla başta gençlerimizi ve halkımızı programlarımıza ve camilerimize davet ediyorum. Gençler Sizsiz Cami Çok Issız.

Açıklamalarının sonunda Dindoruk, “Bu duygularla, Camiler ve Din Görevlileri Haftasının her zaman olduğu gibi bugün daha fazla ihtiyacımız olan kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, saygılarımı arz ediyorum.” Dedi.


Etiketler DİNDORUK:"GENÇLER - SİZSİZ - CAMİ - ÇOK - ISSIZ" -
FaceBook ta paylaş
13-10-2014 - 18:05
Köşelerden Yansıyanlar
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Yerel Seçim Neden Önemli?
Gaza Gelmek!
Süleyman Soylu Niye Hedefte
Gençliği Kurtarmak Mı İstiyorsunuz, Ailenizi Kurtarın
Birliğin Engelleri
Türkmenoğlu, Kandil Geceleri Fırsat Zamanıdır
Vekâlet yoluyla kurban kesilebilir mi? Kişinin bulunduğu şehir veya ülke dışında vekâletle kurban kestirmesinin hükmü nedir?
Kesilen kurbanın kanından alna sürülmesi dinimizde var mıdır?
Kurban kesen kasaba ücret vermek caiz midir? Kurban etinin bir kısmı veya derisi kesim ücreti olarak verilebilir mi?
Kurban kestikten sonra namaz kılmak gerekir mi?
Kurban keserken Allah’ın isminin anılmasının, besmele çekilmesinin hükmü nedir? Kesim sırasında hangi dualar okunabilir?
HAYRİ ERENAY: DİN ADAMI SİYASETİN ÜSTÜNDEDİR, DİN ADAMI SİYASETİN EĞİTİMİNİ VEREN ADAMDIR
HAYRİ ERENAY: ÇAKALLAR KENDİLERİNİ ASLAN ZANNETTİLER
HAYRİ ERENAY:BU CANİLER MİLLETİN 150 MİLYAR DOLARINI YURT DIŞINA KAÇIRDILAR
HAYRİ ERENAY: BAYRAMI KENDİ ADIMIZA DEĞİL İNSANLIK ADINA YAŞAYALIM
TARSUS MÜFTÜSÜ HAYRİ ERENAY HER GÜN BİR MAHALLEDE HALKA İFTARDA
HAYRİ ERENAY: İFTAR VAKTİ İYİLİK VAKTİDİR
ORUÇ VE RAMAZAN AYININ FAZİLETİ
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
9,5089 - % 1.09
Dolar ($)
8,0347 - % 1.16
Altýn
491,336 - % 0.88
IMKB 100 ($)
1173 - % -1.51
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz