01 Aralık 2020 - 13:14 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Eğitim ERDEMLİ'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
ERDEMLİ'DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
 
Ekleme Tarihi : 26-11-2014 - 13:38

Erdemli’de 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenle kutlandı. İlk olarak Erdemli sahil bandında bulunan Atatürk büstüne çelenk konulması ile başlayan tören daha sonra Akdeniz Anadolu Lisesinde düzenlenen törenle devam etti.

Törene Silifke Kaymakamı ve Erdemli Kaymakam vekili Şevket Cinbir, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Erdemli Garnizon komutanı ve Erdemli Jandarma komutanı üst teğmen Orhan baş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Erdemli Kaymakam vekili Şevket Cinbir; Öğretmenler çok değerli, bizleri geleceğe ışıkla bakmamızı sağlayan elleri öpülesi değerlerimizdir. Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum dedi.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ise yaptığı konuşmasında; Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz.

Artık çağımız bilgi çağıdır, bilginin oluştuğu ve mayalandığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Bugünün çağdaş eğitiminde, bildiklerimizi tekrar eden eğitim öğretim anlayışının yerine, bilgiyi kökleriyle kavrayan, öğrenmeyi öğrenen, düşünmeyi, bağımsız karar verebilmeyi ve bilgiyi üretim süreçlerine aktarmayı öğreten bir eğitim metodu uygulanmaktadır. Öğretmenlere en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızı emanet ediyoruz, çocuklarımızla beraber aslında onlara geleceğimizi de emanet etmiş oluyoruz. Eğer ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine çıkacaksa bu öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle ve Atatürk’ün ifadesiyle “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” sayesinde olacaktır.

Mesleğine yeni başlamış değerli aday öğretmenlerim,

Öğretmenlik gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Dolayısıyla her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlik sayesinde olmaktadır. Onun için sizler toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önder olacaksınız. Her bireyin yetişmesinde büyük rol üstlenilen, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakârlığı da gösteren sizler olacaksınız. Emekli olmuş değerli öğretmenlerim, Öğretmenlik mesleği emekli olunca biten bir meslek değildir. Toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önder olmaya devam edeceksiniz. Eğitim camiamıza yapmış olduğunuz çalışmalar ve katkılardan dolayı Teşekkür ve minnetlerimi bir kez daha ifade etmek ister bundan sonraki yaşantınızda sağlık ve mutluluklar dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerimle; güzel ülkemizin aydınlık nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan siz değerli öğretmenlerimizin, Öğretmenler gününü kutluyorum, hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum dedi.

Konuşmaların ardından emekli öğretmenlere plaket verilirken, göreve yeni başlayan 17 öğretmen öğretmenlik yemini etti.

YENİUFUK


Etiketler ERDEMLİ'DE - ÖĞRETMENLER - GÜNÜ - KUTLANDI -
FaceBook ta paylaş
26-11-2014 - 13:38
Eğitim
0 Yorum
Haberi Yazdır
DİĞER HABERLER
Erdemli Belediyesi Kurs Merkezlerinin Eğitim Başarısı
İŞKUR, Öğrencileri İş Hayatına Hazırlıyor
Başkan Tollu, Öğrenciler İle Piknikte Buluşturdu
Mersin 5. Kitap Fuarı Kitapseverlere Kapılarını Açtı
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
Deniz ve Orman Okulu
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
9,3886 - % 0.40
Dolar ($)
7,8461 - % 0.51
Altýn
456,116 - % 2.04
IMKB 100 ($)
1305 - % 1.64
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz