19 Ocak 2021 - 10:14 Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Üye OL Üye Girişi Rss / XML Yazarlar Künye Reklam Sitene Ekle İletişim
Anasayfa Yazarlar  
 
08/09/2016 - 10:51 - Gösterim : 2022
KÖŞELİ PARANTEZ
Kurban Etmek

 

FaceBook ta paylaş
 

27 Mayıs 1960 darbesi, 12 Eylül 1980 darbesi.

22 Şubat 1962 Ayaklanması, 20 Mayıs 1963 Ayaklanması.

20 Mayıs 1969 Darbe Teşebbüsü, 3 Mart 1972 Darbe Teşebbüsü.

12 Mart 1971 Muhturası, 28 Şubat 1997 Muhturası, 27 Nisan 2007 e- muhturası.

Türkiye kurulduğu ilk tarihten itibaren belirli aralıklarla darbelere, darbe girişimlerine ve muhturalara maruz kalmıştır. İnsanlarımız bir şekilde kurban edilmiştir. Sağ dediler sol dediler insanlarımızı birbirine kırdırdılar. Alevi dediler Sünni dediler yine bizi bize vurdurdular. Laik dediler gerici dediler insanlarımızı kaplaştırdılar böldüler. En sonunda da yıllarca İslam dinini kullanarak devletin her kademesine yerleşen eli silahlı terör örgütü FETÖ ülkemin Mehmetçiği ile polisi ile insanlarımızı karşı karşıya getirdiler.

Milletin verileri ile alınan, yapılan tanklar, tüfekler, helikopterler F16 lar kendi insanına mermi sıktı, bomba attı. İçerisinde hain duygular besleyen terör şebekeleri tabandaki masum insanların masum duygularını yıllarca kullandılar. Maddi manevi her şekilde sömürdüler. Himmet dediler, kurban dediler, gazete dediler, burs dediler masum insanların duyguları kullanıldı.

Artık toplum olarak silkelenmenin vakti geldi de geçiyor, artık toplum olarak kendi değerlerimize dönmenin vakti geldi de geçiyor. Birileri istiyor diyerek, birileri kurguluyor diyerek istenenin yapılması değil özümüze dönüp yapmamız gerekenleri yapmamız gerekiyor. 600 yıl hükmetmiş liderlik yapmış bir millet olarak tekrardan öze dönüp liderliği tekrardan alamın vakti geldi geçiyor. Koca bir coğrafya liderlik için seni bekliyor ey Türk milleti, birilerine maşa olmaktan, birilerinin taşeronu olmaktan kurtulalım.

Mübarek kurban bayramı yaklaşıyor, yıllarca bizlere insanlarımızı kurban ettirdiler. Artık insanlarımız bize lazım biz birbirimizle varız diyerek kendi değerlerimizi kurban etmekten bir an önce kurtulalım. İçimizdeki kin duygularını bir tarafa bırakıp hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerimin bizlere göstermiş olduğu, çizmiş olduğu dost doğru yolda yürümeye başlayalım. Artık at izinin it izine karışmadığı, insanlarımızın birbirine kardeşlik duyguları ile baktığı bir toplum haline getirelim.

Rabbimizin dediği gibi toptan Allah’ın ipine sarılalım, birbirimizle ilgili zanlardan kurtulalım, birinin getirmiş olduğu haberlere bakarak insanlarımızı zan altında bırakıp toplumda rencide etmeyelim.

Gelin bu kurbanda Allah’ın istediği şekilde kurban bayramımızı yaşayalım. Bu kurban toplum olarak bizlerin silkelenişine kendine gelişine vesile olsun. Bu kurban kardeşlik duygularımızın geliştiği, katlandığı bir bayram olsun. Bu kurban üzerimize oynanan oyunların bozulduğu bir bayram olsun. Bu bayram onun bunun söylediği ile değil, hayat rehberimizin bize çizmiş olduğu yolda yürüyeceğimiz bir yol, bir bayram olsun.

 
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
   
HAVA DURUMU  
   
ANKET Tüm Anketler
 
 
PİYASA VERİLERİ  
 
Euro (€)
9,0306 - % 0.03
Dolar ($)
7,4553 - % -0.25
Altýn
441,938 - % 0.03
IMKB 100 ($)
1573 - % 1.03
 
BASINDA BUGÜN  
 
 
 
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER  
   
ARŞİV
 
 
 
  erdemligundem.com - Tüm Hakları Saklıdır © 2012
İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Yayınlanamaz